IQOS ILUMA Kullanıcı Kılavuzu

IQOS ILUMA Kullanıcı Kılavuzu 

IQOS ILUMA: Kullanıcı Kılavuzu ve SSS  IQOS ILUMA yepyeni nesil ısıtmalı tütün cihazlarıdır. Dünya çapında kademeli olarak kullanıma sunulmasıyla birlikte, giderek daha fazla insan eski IQOS kitlerini yeni ILUMA’ya yükseltmeyi düşünüyor; temizlik gerektirmediği, kanatsız çalışma ve aralarından seçim yapılabilecek çeşitli modeller olmadığı için bunun nedenini anlamak kolaydır.

Bu yazıda teknik özellikler, önceki modellerden farklar ve faydalı SSS’ler gibi temel konuları kapsayan ILUMA ürün yelpazesini derinlemesine inceleyeceğiz. Bundan önce, özellikle yeni başlayanlar için tasarlanmış, IQOS ILUMA ve ILUMA ONE’ın kullanımına ilişkin adım adım kılavuza geçeceğiz.

Yeni başlayanların rehberi

IQOS ILUMA nedir?

IQOS ILUMA, 2023’te piyasaya sürülen yeni nesil IQOS ısıtmalı tütün cihazlarıdır. Bu seri, rahatlığı artırmak ve çalışmayı kolaylaştırmak için tasarlanmış çeşitli yaşam kalitesi yükseltmeleri içerir. ILUMA kitleri, TEREA adı verilen özel olarak tasarlanmış yeni tütün çubukları serisinin yanı sıra piyasaya sürüldü.

Bu yazının ilerleyen bölümlerinde ele alacağımız üç ILUMA modeli arasından seçim yapabilirsiniz. Doğrudan ILUMA karşılaştırma bölümümüze geçmek için burayı tıklayın.

IQOS ILUMA’nızı Kurma

ILUMA ve ILUMA ONE kitlerinin kurulum açısından biraz farklılık gösterdiğini lütfen unutmayın. ILUMA cihazınızın içinde geldiği dış kılıf, başlangıç ​​için adım adım bir kılavuza sahip olacaktır, ancak burada hızlı bir özet bulacaksınız:

ILUMA Talimatları

1. Hem Tutucuyu hem de Cep Şarj Cihazını şarj edin. Cep şarj cihazı, (tutucunun saklandığı) daha büyük bir ekipman parçasıdır. Cep şarj cihazı, kitinizle birlikte verilen elektrik fişi ve kablo kullanılarak şarj edilmelidir. Tutucu, cep şarj cihazının içine yerleştirilerek şarj edilebilir!

2. Ekipmanınızın durumunu kontrol edin. Cep şarj cihazınızın dış tarafındaki düğmeyi 4 saniye basılı tutun. Bu, iki ışık grubunu aydınlatacaktır: cep şarj cihazının şarj seviyesini yansıtan uzun, dikey ışık ve tutucunuzun şarj seviyesini yansıtan iki dairesel ışık. İki adet parlayan dairesel ışık görünüyorsa tutucunuz iki kez kullanıma hazırdır.

3. TEREA Stick’inizi hazırlayın. Seçtiğiniz paketten bir çubuk alın ve dikkatlice tutucuya yerleştirin. Nefes alacağınız yer burası olduğundan filtre yukarıya bakmalıdır. Cihazınız titreyene ve ışık yanıp sönene kadar çubuğu yavaşça yerine bastırın.

4. Deneyiminize başlayın. Tutucunuz tekrar titrediğinde ve ışıklar sabit kaldığında (yandığında) kullanıma hazırdır. Sigara içiyormuş gibi filtre ağızlığından yavaşça nefes alın. Her seans/çubuk 14 nefes sağlar. Yalnızca 2 nefes kaldığında cihaz iki kez titreyecek ve ışık beyaz renkte yanıp sönecektir.

5. Bitirin. Deneyiminiz bittiğinde, kullanılmış TEREA çubuğunu yukarı doğru çekerek yavaşça çıkarın. Çubuğu güvenlik talimatlarına (dahil) uygun şekilde atın – çubuk sıcak olabileceğinden dikkatli olun! Şarj etmek için tutucuyu şarj kutusuna geri yerleştirin. Her kullanım yaklaşık 2 dakika şarj gerektirir.

ILUMA ONE Talimatları

ILUMA ONE’ın kurulum süreci, cihaz hepsi bir arada tasarım kullandığından, birkaç adım haricinde çok benzer. ILUMA ONE’ınızı kurmak için cihazın tamamen şarj olduğundan emin olun ve düğmeyi 4 saniye basılı tutarak açın. Daha sonra metal kapağını kaydırarak bir TEREA çubuğu yerleştirin. Cihaz titreyene ve ışık yanıp sönene kadar düğmeyi 1 saniye basılı tutun, ardından yukarıdaki 4 ve 5. adımları izleyin .

 

ILUMA: Yeni Özellikler

SMARTCORE İNDÜKSİYON SİSTEMİ™

Belki de en önemli değişiklik ve en çok talep edilenlerden biri, IQOS ILUMA’yı tamamen kanatsız hale getiren SMARTCORE teknolojisinin tanıtılmasıdır.

Burada benimle kalın: ‘bıçak’ derken eski nesil IQOS cihazlarında bulunan ısıtma elemanından bahsediyorum; burada ince, seramik kaplı bir eleman tütün çubuğunu ısıtarak deliyor. ILUMA serisi bu konsepti tamamen ortadan kaldırıyor; bunun yerine daha sorunsuz çalışma ve daha tutarlı bir çekim için her TEREA çubuğunun içine metal bir ısıtma elemanı yerleştiriyor.

Her TEREA Stick’in ‘çekirdeği’ elektromanyetik indüksiyonla ısınır, bu da her TEREA Stick’in her iki ucundan da mühürlendiği anlamına gelir. Odada tütünün biriktiği günler geride kaldı; ILUMA’nın sıfır temizlik gerektirmesi, onu hareket halindeyken kullanım için daha pratik hale getiriyor.

TEREA Çubukları

 IQOS Terea ILUMA cihazlarıyla birlikte kullanılan yeni tütün çubuklarının adıdır. HEETS ile tat adları, paket boyutu ve daha fazlası dahil olmak üzere pek çok ortak noktaya sahiptirler , ancak birkaç önemli farkla birlikte; en dikkate değer olanı, içinde bulunan yeni ısıtma teknolojisi ve bunların eski nesil IQOS cihazlarıyla uyumlu olmamasıdır . IQOS cihazınız için hangi çubuklara ihtiyacınız olduğunu görmek için kullanışlı bir uyumluluk bilgi grafiğini burada bulabilirsiniz.

Önceki IQOS kullanıcıları, sunulan TEREA lezzetleriyle kendilerini evlerindeymiş gibi hissedecekler. Amber ve Blue gibi klasik ürünler geri döndü ve her zamankinden daha iyi bir performans sergiliyor ve ILUMA serisinin sunduğu daha kusursuz performansla destekleniyor. Yeni kullanıcı? Sorun değil – işte yoğunluk ve lezzet profiline göre düzenlenmiş TEREA lezzet yelpazesine ilişkin kısa bir kılavuz:

Kaynak: iqos.com

Yeni kullanıcılar için, müşterilerimizden gelen geri bildirimlere dayanarak, pürüzsüz ve tanıdık bir deneyim için TEREA Amber’i , daha önce mentol içiyorsanız TEREA Blue’yu ve son olarak daha zengin ve daha yoğun bir tütün tadı için TEREA Sienna’yı öneriyoruz.

Tüm ürün yelpazesini incelemeye hazır mısınız?

TEREA Serisini Keşfedin

ILUMA Modelleri Karşılaştırması

Daha önce ele aldığımız gibi, IQOS ILUMA serisinde aralarında birkaç fark bulunan üç model bulunmaktadır ve bu da her cihazın belirli bir kullanıcı türüne daha uygun olmasını sağlar. Bu bölümde potansiyel yeni müşterilerin doğru seçimi yapmasına yardımcı olmak için temel farklılıkları inceleyeceğim!

ILUMA One

ILUMA ONE daha düşük fiyat etiketine sahip çok yönlü bir seçenektir. Yalnızca bir cihaz ve şarj cihazından oluşan bu kit, kurulumu daha hızlı ve anlaşılması daha kolay olan basit bir tasarıma sahiptir; Buradaki değiş tokuş, cihazın pil doluyken 20 kullanım sağlaması ve sonrasında yeniden şarj etmeniz gerekmesidir.

IQOS ILUMA ONE yeşil cihaz

Isıtılmış tütün dünyasında yeni olan kullanıcılara ILUMA ONE’ı tavsiye ederim. Operasyon sorunsuzdur, yani daha önce sigara molası vermek için sık sık dışarı çıkan bir sigara içicisiyseniz, bu süreci esasen tekrarlayabilirsiniz. TEREA Stick’i takın, düğmeyi basılı tutun ve bir dakika kadar bekleyin, ardından gerçek bir tütün deneyiminin keyfini çıkarın. ILUMA ONE aynı zamanda süper hafiftir ve cep dostudur ve çoğu elektronik sigara kitiyle benzer boyutlara sahiptir .

ILUMA ONE, hareket halindeki kullanıcılar için son derece kullanışlı, ısıtmalı bir tütün cihazıdır. İster işe giderken, ister gece dışarı çıkmaya gidiyor olun, bu şık teknoloji size kolayca yardımcı olacaktır; yalnızca dışarı çıkmadan önce tamamen şarj ettiğinizden emin olun, böylece bitmiş bir pil nedeniyle hazırlıksız yakalanmazsınız.

IQOS ILUMA ONE’ı satın alın

ILUMA

Geleneksel IQOS formatını koruyan IQOS ILUMA, serideki klasik seçenektir ve orta düzey bir fiyat noktasında gelir (ancak ekstra maliyet karşılığında birçok özellik ve avantaj sunar). Bu kit, kalem tarzı ısıtma cihazı olan bir tutucu ile saklama ve pil takviyesi için bir şarj kutusu içerir.

IQOS ILUMA Blue cihazı

Daha iyi bir deneyim arayan önceki IQOS kullanıcılarına ILUMA temel kitini öneriyorum. Bu kit, Originals Duo gibi önceki IQOS cihazlarının tüm harika özelliklerine sahiptir ve aynı zamanda TEREA Sticks ve yeni SMARTCORE INDUCTION SYSTEM™ tarafından sunulan sorunsuz ve tatmin edici deneyimden de yararlanır. Kasa, kullanılmadığı zamanlarda sürekli olarak tutucuyu doldurduğu için, şarj etmeden daha uzun süreler boyunca size yardımcı olacaktır. Şarj kutusu, tutucuyu 20 kez tamamen dolduracaktır ve tutucu, şarj başına 2 kullanım sağladığından, 40 tam seans alabilirsiniz; bu, ILUMA ONE’ın iki katıdır. ET’teki ekibin çoğu ILUMA’nın da son derece şık bir görünüme sahip olduğu konusunda hemfikir!

IQOS ILUMA, tek şarjla daha fazla seans sunan iki parçalı kullanışlı bir kittir. Tutucunun düzenli olarak doldurulması gerekmesine rağmen, bunu yapmak 2 dakikadan az sürer, bu nedenle asla beklemezsiniz; işiniz bittiğinde tutucuyu tekrar şarj kutusuna yerleştirmeyi unutmayın.

IQOS ILUMA’yı satın alın

ILUMA PRIME

ILUMA PRIME serinin lüks modelidir. 100 £’un biraz üzerindeki RRP’si ile bu model daha yüksek bir fiyatla geliyor ancak stil ve son teknolojiye önem veren kullanıcılar için tasarlanmış bir dizi estetik ve tasarım yükseltmesi sunuyor.

Diğer ILUMA modellerinden farklı olan temel özellikler Bluetooth özellikleri ve benzersiz şarj kutusu tasarımıdır. İşte özet:

  • Bluetooth : ILUMA PRIME, akıllı telefonunuzdaki IQOS uygulamasına bağlanarak ışık yoğunluğunu ve titreşimleri özelleştirme, cihaz bilgilerini görüntüleme ve daha fazlasını yapma yeteneğinin kilidini açabilir.
  • Şarj kutusu tasarımı : ILUMA PRIME benzersiz renklerde mevcuttur ve yumuşak dokunuşlu kumaş da dahil olmak üzere çeşitli doku seçeneklerine sahiptir. Kasa aynı zamanda daha dokunsal ve şekillendirilebilir bir şekilde açılarak ısıtılmış tütün deneyiminize şık ve hoş bir hava katıyor.

ILUMA PRIME henüz Electric Tobacconist’ten satın alınamıyor. Daha sonra burayı tekrar kontrol edin veya ne zaman kullanıma sunulduğunu ilk öğrenen siz olmak için e-posta bültenimize abone olun .

 

SSS

IQOS ILUMA Birleşik Krallık’ta ne zaman kullanıma sunulacak?

IQOS ILUMA, 5 Eylül 2023’te piyasaya sürüldü. ILUMA serisinin tamamını görüntülemek  ve bu cihazlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

IQOS ILUMA’mı nasıl temizlerim?

Yeni TEREA çubuklarının tasarımı sayesinde ILUMA serisi, önceki modellere göre önemli ölçüde daha az temizlik gerektirir. Cihazınızı cilalamanız gerekiyorsa, alkollü mendil veya pamuklu ped kullanarak dış yüzeyini nazikçe silin. Cihazınızı önceden kapatmayı unutmayın.

HEETS’i IQOS ILUMA’da kullanabilir miyim?

Maalesef HEETS , IQOS ILUMA cihazlarıyla uyumlu değildir. Bunun yerine, minimum temizlik gereksinimiyle daha sorunsuz ve daha zengin bir deneyim için SMARTCORE™ teknolojisinden yararlanan yeni TEREA Stick’leri kullanmanız gerekecektir .

Hangi IQOS ILUMA Cihazını satın almalıyım?

Burada her kitin özelliklerini incelediğimiz tam bir cihaz karşılaştırmamız var. Özetle, ILUMA ONE, taşınabilirliği ve basit kurulumu açısından mükemmeldir; temel ILUMA Kiti ise şarj başına daha fazla seans sunar ve IQOS ısıtmalı tütün cihazlarına aşina olanlar için önceki modellerin yerleşik özelliklerini yükseltir.

IQOS ILUMA, IQOS Originals Duo’dan daha mı iyi?

ILUMA serisinde bulunan özelliklerin çoğu, önceki modellerin temizlik gereksinimleri ve ısıtma bıçağının kırılganlığı gibi olumsuz yönlerini doğrudan ele almaktadır. IQOS serisine aşina olan kullanıcılar, performans ve cihaz bakımındaki iyileştirmeleri hemen fark edeceklerdir; ancak HEETS meraklısıysanız, Originals Duo cihazı hala mükemmel bir seçenektir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir