IQOS’unuzu Nasıl Kullanırsınız

IQOS’unuzu Nasıl Kullanırsınız

IQOS cihazı , sigara dumanında bulunan zararlı kimyasalların %95’ini içermeyen, tanıdık bir deneyim için gerçek tütünü ısıtan bir sigara içme alternatifidir. Bu çığır açan cihaz, alıştığınız duygu ve tadı taklit ederek geleneksel sigaralardan geçişe yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmıştır.

Kutuda ne var?

Başlamak için bir IQOS cihazına ihtiyacınız olacak. En yeni ve en gelişmiş IQOS modeli DUO 3’tür; daha ince, daha göze çarpmayan ve daha büyük bir pile sahip olduğundan, her kullanım arasında şarj etmeniz gerekmez.

IQOS DUO 3 başlangıç ​​kitiniz şunları içerecektir :

  • IQOS 3 DUO Tutucu: Bu ana cihazdır; nasıl çalıştığını birazdan açıklayacağız!
  • DUO 3 Cep Şarj Cihazı: Bu kullanışlı çanta, kullanımlar arasında IQOS’unuzu doldurur, böylece her zaman kullanıma hazır olur.
  • Bir temizleme aleti ve 10 çubuk: DUO 3’ünüzü en iyi durumda tutmak için.
  • Bir şarj kablosu ve güç adaptörü

IQOS DUO 3’ümü Nasıl Şarj Edebilirim?

Öncelikle cep şarj cihazınızın pil seviyesini kontrol etmekte fayda var. Bu kit parçası, IQOS cihazınızın dolu ve kullanıma hazır kalmasını sağlayacağı için çok önemlidir. Bunu yapmak için üstteki düğmeye dokunmanız yeterlidir; Daha sonra uzunluğu ne kadar pil ömrünün kaldığını gösteren bir LED şerit yanacaktır.

Yeni başlayanlar için ipucu : Pil ışık şeridi tam olarak yanmıyorsa, başlangıç ​​kitinizle birlikte verilen USB-C kablosunu ve AC adaptörünü kullanarak şarj etmeye değer.

Cep şarj cihazı şeridinin üzerinde iki küçük LED ışık göreceksiniz. Bunlar IQOS Holder cihazınızın mevcut şarjını gösterir.

İki parlayan ışık, cihazın tamamen şarj olduğu ve iki kez kullanıma hazır olduğu anlamına gelir. Tek ışık, bir kez kullanılmaya hazır olduğu anlamına gelir.

Işık olmaması, tutucunuzun gücünün tükendiği ve yeniden şarj edilmesi gerektiği anlamına gelir. Tam şarjla IQOS Cep Şarj Cihazında 20 kullanıma yetecek kadar pil bulunur!

Yeni başlayanlar için ipucu : DUO 3 Tutucunuz şu anda cep şarj cihazınızın içindeyse, yanıp sönen ışıklar şarj olduğu anlamına gelir,

https://www.youtube.com/watch?v=7HwKTjnnNnA
IQOS’umu Nasıl Açarım?

Artık cihazınız şarj edildi, HEETS tütün çubuğunu yerleştirmeye hazırsınız! IQOS’unuzu şarj cihazından alın ve bir HEETS çubuğunu tutucuya kaydırın; tütünün görünen ucunun cihaza doğru aşağıya baktığından emin olun.

HEETS çubuğu üzerindeki gümüş çizgi cihazın üst kısmına ulaştığında çubuk yerinde demektir. HEETS çubuğunu takarken bükmekten kaçının.

Daha sonra etkinleştirme düğmesini iki saniye basılı tutun. LED ışığının yavaşça yanıp sönmeye başladığını fark edeceksiniz ve cihazın ısındığını gösteren tek bir titreşim hissedeceksiniz.

Hazır olduğunuzda IQOS’unuz iki kez titreyecek ve ışıklar sabit bir şekilde yanacaktır.

Nasıl Nefes Alırım?

IQOS deneyiminize başlamak için HEETS filtresinin ucunu ağzınıza yerleştirin ve sigara çeker gibi yavaşça nefes alın. Nefes alırken düğmeye basmanız veya basılı tutmanız gerekmez (bir e-sigara kitinde yaptığınız gibi !)

Yeni başlayanlar için ipucu : İlk başta, yeni duyum ve tada uyum sağlamak için daha küçük puflar almanızı öneririz.

Her HEETS Yapışması Ne Kadar Sürer?

Her HEETS çubuğu , hangisi önce gelirse, 14 nefes sağlayacak veya 6 dakika sürecek şekilde tasarlanmıştır. IQOS cihazınız iki nefes veya 30 saniye kaldığında titreyecek ve yanıp sönen ışıklar gösterecektir.

Bu noktadan sonra HEETS çubuğu tükenmiştir. HEET’ler tekrar kullanılamaz, dolayısıyla kullanılmış çubuğu atmanız ve bir dahaki sefere yenisini takmanız gerekecektir.

HEETS çubuğunu çıkarmak için tutucu kapağını yukarı kaydırın ve çubuğu yavaşça tutucudan dışarı çekin.

Unutmayın, her şarj iki HEET için yeterlidir; böylece bir tane daha kullanmaya yetecek kadar piliniz kalır. Kullanılmadığı zaman IQOS Tutucunuzu cep şarj cihazına geri koyma alışkanlığını edinmeye çalışın, bu şekilde her zaman kullanıma hazır olacaktır!

Yedek HEETS Paketlerini Satın Alın

IQOS 3 DUO Nasıl Temizlenir

Yeni başlayanlar için ipucu : IQOS’unuzu iyi durumda tutmak için sık sık temizlemek en iyisidir. Her HEETS paketinden sonra hızlı bir temizlik yapmayı hedefleyin!

Temizlemeden önce daima IQOS Tutucunuzun soğumasını bekleyin. Cihazınızı kullandıktan sonra 30 saniye veya daha fazla bekleyin.

  1. Tutucu kapağını kaydırarak açın ve cihazı baş aşağı tutun. Gevşek tütünü çıkarmak için tutucuya işaret parmağınızla birkaç kez hafifçe vurun.
  2. IQOS temizleme aracını dikkatlice tutucuya yerleştirin. Isıtma bıçağı hassas olduğundan bu noktada onu bükmemeye veya zorlamamaya dikkat edin; Direnç hissederseniz daha fazla baskı uygulamayın.
  3. Tamamen takıldıktan sonra temizleme aletini yavaşça birkaç kez çevirin. Çıkarın ve yerinden çıkan tütünü çıkarmak için tutucuya birkaç kez daha hafifçe vurun.
  4. Ambalajından bir temizleme çubuğunu çıkarın ve bunu kalan tütün ve kalıntıları nazikçe çıkarmak için kullanın. Isıtma bıçağından kaçınmaya dikkat edin.

IQOS Elektronik Sigaradan Farklı mı?

IQOS buhar oluştursa da ısıtmalı tütün cihazları ile klasik e-sigaralar arasında birkaç önemli fark vardır. Doğal olarak temel fark, IQOS’un gerçek tütün kullanmasıdır; ancak kullanıcı deneyimi açısından da birkaç farklılık daha vardır.

IQOS deneyimi, tıpkı sigara gibi, her seferinde bir HEETS çubuğu tükettiğiniz için geleneksel sigara içmeye daha yakındır. HEETS stick takıldıktan sonra, tek bir oturuşta kullanılmak, belirli miktarda nefes sağlamak ve daha sonra atılmak üzere tasarlanmıştır.

Kullanıcılar elektronik sigara kullanırken, tercihe bağlı olarak sık sık veya az miktarda kullanılabilen bir ‘tank’a veya belirli bir e-sıvı hacmine sahiptir; tek bir nefes veya bir düzine alabilirsin! E-sıvı bittiğinde, yeniden doldurma ve tekrarlama zamanı gelir.

Sigara içmeye yeni başlayanlar için IQOS deneyimi tanıdık gelecektir ve sigara içme ‘ritüeline’ yakındır.

IQOS Başlangıç ​​SSS’leri

IQOS Cep Şarj Cihazımın ışığı kırmızı renkte yanıp sönüyor – bu ne anlama geliyor?

Yanıp sönen kırmızı bir LED ışığı görürseniz cihazınızı sıfırlamanız gerekir.

IQOS’unuzu sıfırlamak için cep şarj cihazına takın ve ışıklar sönene, iki kez yanıp sönene ve ardından tamamen kapanana kadar şarj düğmesini basılı tutun. Ardından düğmeyi bırakın; sıfırlamanın tamamlandığını göstermek için ışıklar yavaş yavaş sönmelidir.

Bu sorun devam ederse IQOS’unuzu satın aldığınız satıcıyla iletişime geçin.

IQOS Tutucu ışığım kırmızı renkte yanıp sönüyor – bu ne anlama geliyor?

Bu, IQOS Tutucunuzun arızalandığını veya ısıtma bıçağının kırıldığını/kırıldığını gösterir. Rehberlik için desteğe başvurun!

IQOS cihazımda sarı, yeşil veya kahverengi ışık yanıyor. Bu ne anlama gelir?

Bu, tutucunuzun kapağındaki bir miktar tütün kalıntısının cihaza girdiği anlamına gelir. Temizlik sorunu çözecektir, ancak düzenli temizlik bunu tamamen önleyecektir! Temizleme talimatlarını görüntülemek için buraya tıklayın .

IQOS’umdaki beyaz ışık iki kez yanıp söndü; bu ne anlama geliyor?

Tipik olarak bu, IQOS tutucunuzun yeniden şarj edilmesi gerektiği anlamına gelir. Cep şarj cihazınıza takın ve tamamen şarj olana kadar kapağını kapatın.

Cihaz 0°c-50°c arasındaki güvenli çalışma sıcaklığının dışındaysa IQOS’unuzdaki ışık iki kez beyaz renkte yanıp sönebilir.

HEETS çubuğunu yerleştiremiyorum – ne yapmalıyım?

Tütün çubuğunu yerleştiremiyorsanız, kapağın tamamen kapalı olduğundan ve tutucuda veya ısıtma bıçağının çevresinde herhangi bir kalıntı olmadığından emin olun. Tutucuyu temizleyin ve tekrar deneyin.

Bu işe yaramazsa, HEETS çubuğunu yerleştirmeden önce tutucuyu 5 saniye önceden ısıtmayı deneyin.

Hava iyi akmıyor ve nefes almakta zorlanıyorum. Ne yapmalıyım?

IQOS tutucunuzu temizlemek bu sorunu çözecektir. Adım adım temizleme talimatlarını görüntülemek için buraya tıklayın .

Hala Sorunuz mu var?

IQOS ürünlerinizi bizden satın aldıysanız güler yüzlü müşteri hizmetleri ekibimiz, sorularınızı veya sorularınızı yanıtlamaktan mutluluk duyacaktır.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir