IQOS Heets nedir?

IQOS Heets, geleneksel sigaralar gibi yakılmak yerine ısıtılan küçük tütün çubuklarıdır. Yalnızca IQOS cihazlarıyla kullanılmak üzere tasarlanmışlardır ve mentol, amber, turkuaz, sarı ve sienna gibi çeşitli tatlarda mevcutturlar.

IQOS Heets nasıl çalışır?

IQOS Heets, çubuğun içindeki tütünü yaklaşık 350 santigrat dereceye kadar ısıtarak çalışır. Bu, kullanıcı tarafından solunabilecek bir tütün buharı üretir. Tütün yakılmak yerine ısıtıldığı için IQOS Heets, geleneksel sigaralara göre çok daha az zararlı kimyasal madde üretiyor.

IQOS Heets’i nasıl kullanırım?

IQOS Heets’i kullanmak için bir IQOS cihazına ihtiyacınız olacak. Cihaza bir Heet çubuğu takın, açmak için düğmeye basın ve cihazın ısınmasını bekleyin. Hazır olduğunda geleneksel sigara gibi bir nefes alın.

IQOS Heets güvenli midir?

IQOS Heets, geleneksel sigaralara göre çok daha az zararlı kimyasal madde üretse de risksiz değildir. Sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şey sigarayı tamamen bırakmaktır. Ancak vazgeçemiyorsanız IQOS Heets’e geçmek daha az zararlı bir alternatif olabilir.

IQOS Heets’i nereden satın alabilirim?

IQOS Heets, seçkin perakendecilerden ve Vapresso.net dahil çevrimiçi olarak satın alınabilir.

IQOS Heets ile seyahat edebilir miyim?

Seyahat ederken IQOS Heets’i yanınızda getirebilirsiniz ancak bunu yapmadan önce seyahat ettiğiniz ülkedeki düzenlemeleri kontrol etmelisiniz. Bazı ülkelerde ısıtılmış tütün ürünlerinin ithalatı veya kullanımına ilişkin kısıtlamalar bulunmaktadır. Ayrıca havayoluna da danışmalısınız.

 

IQOS Heets elektronik sigara ile aynı mıdır?

Hayır, bir IQOS cihazı ve bir elektronik sigara çok farklıdır. Elektronik sigaralar veya e-sigaralar nikotin içeren bir sıvıdan buhar oluştururken IQOS, gerçek tütün içeren HEETS tütün çubuğunun hafifçe ısıtılmasıyla buhar oluşturan ısıtılmış bir tütün cihazıdır. Her ikisi de tütünü yakmadığından katran veya kül içermediğinden normal sigara içmekten farklıdır..

Bir IQOS cihazını nasıl temizlerim?

Günde bir kez, kapağı tutucudan çıkarın ve birlikte verilen fırçayı yerleştirin ve çevirin. İçerisinde tütün kalmışsa cihazı döndürün ve hafifçe vurun. Her 20. seferden sonra, verilen temizleme çubuklarını kullanarak derinlemesine temizlik yapın.

IQOS cihazı kullanmak sigara içmekten daha mı güvenli?

IQOS serisi, on yıl süren uzman bilimsel araştırmaların ardından, ısıtılan tütünün genel etkisini değerlendirmek için birçok gerçek dünya ve klinik denemeden geçirilmiştir. Sonuçlar, sigarayı bırakmaktan IQOS’a geçmenin, sigara içmeye devam etmekten daha az sağlık riski sunduğunu göstermektedir.